Sh.err i rëndë mes shqiptarëve në bu.rg.un grek, humb je.tën një i dën.uar

Një sherr me pasoja të rënda ka ndodhur mes një grupi shqiptarësh dhe palestinezësh në burgun e Agia Chania në Greqi.

Si pasojë, ka humbur jetën një burrë nga Pakistani, i cili është goditur me thi.kë në gjoks. Sherri ka ndodhur gjatë kohës së drekës, ndërsa viktima është dërguar me urgjencë në spital.

Megjithatë, ai ka pësuar hemorragji dhe ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të rënda. Kjo nuk është hera e parë që shqiptarët përleshen në burgjet greke.

Ju mund të pëlqeni dhe këto