Mbyti gruan me duar, 57 vjeçari nga Vlora bën deklaratën tronditëse: “Nuk jam penduar…”

 

Ngjarja e rëndë që tronditi qytetin e Vlorës më 6 shkurt, ka shokuar opinionin publik. Teodor Lera, 57 vjeç, mbyti bashkëshorten e tij, Eva Lera, 45 vjeçe dhe më pas u përpoq të vriste veten duke prerë damarët me thikë.

Por përpjekja e tij për vetëvrasje dështoi dhe tashmë Teodori është larguar nga spitali ku ishte shtruar, drejt burgut.

Lera u paraqit ditën e djeshme në gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila vendosi “Burg pa afat” për 57 vjeçarin. Por në seancën që u zhvillua me dyer të mbyllura, mësohet se Todi Lera nuk ka shfaqur pendesë për krimin e kryer dhe u shpreh se “Ato më morën jetën”, referuar gruas dhe fëmijëve.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto