Flower
Flower

Mashtroi 10 biznesmenë e u mori 3 milion euro, merret dënimi për stomatologen e rrezikshme

Olesia Duka është stomatologia që arriti të mashtronte 14 persona, duke u thënë atyre se do t’ua kthente paratë me përqindje më të lartë, pasi biznesi i saj gjeneronte të ardhura të mëdha.

Prokurori Madrid Kullolli kishte kërkuar për Dukën 15 vite heqje lirie, por sot ajo është njohur me masën e sigurisë, ku është dënuar me 10 vite burgim.

Duka ndodhet në burg që prej 28 shkurtit 2018, pasi u zhvati biznesmenëve 3 milion euro.

Ju mund të pëlqeni dhe këto