Flower
Flower

Korçë/ Nuk pranoi se i mori jetën mamasë, gjykata merr vendimin mbi Nesim Demollarin

Nesim Demollari është djali që mbyti me duar nënën e tij të moshuar, pas një sherri që ata kishin patur në shtëpi.

Ndonëse Nesimi u gjend nga policia vetëm pak metra larg nga trupi i pajetë i nënës së tij, ai nuk e ka pranuar këtë krim para Gjykatës, duke thënë se ajo kishte rënë.

“Nënën e gjeta në korridor, ishte rrëzuar nga divani. Nëna ishte me sklerozë, më ngatërronte edhe emrin”, mësohet të ketë dëshmuar ai para palës gjykuese.

Megjithatë, Gjykata ka vendosur që të lëjë në arrest me burg Nesimin, i cili konsiderohet si autori i vrasjes së mamasë së tij.

Ju mund të pëlqeni dhe këto