Flower
Flower

I hodhën acid dhe e shpërfytyruan në fytyrë, vajza shqiptare publikon fotot prekëse

 

Pesë vite më parë, Vilma Dule u sulmua me acid nga një person i panjohur poshtë pallatit teksa shkonte për në punë, një ngjarje e cila i ka dhënë asaj më shumë kurajo në jetë.

UNE NUK JAM SHENJAT E MIAShenjat e mia nuk janë mua.Ato janë pjesë e imjapor ato nuk më përcaktojnë.Ajo që unë do…

Gepostet von Vilma Dule am Freitag, 8. Juni 2018

Vetëm 31 vjeçe, ajo i është nënshtruar një sërë operacioneve plastike për të rregulluar pamjen e saj pasi acidi e la të shpërfytyruar dhe i rrezikoi seriozisht shikimin.

Kjo ngjarje, e cila ndodhi më 27 gusht 2013 në qytetin e Vlorës, e ka bërë Vilmën që të gjente kurajon dhe forcën për të ecur para, diçka që shumë persona do të ishin dorëzuar.

Së fundmi, ajo ka publikuar disa foto të sajat në Facebook, ku ka përçuar disa mesazhe mjaft të rëndësishme, teksa i këshillon njerëzit që mos të dorëzohen pavarësisht sfidave të ndryshme që i vë përpara jeta.

Le camouflage d'été d'une personne brûlée? 😊😋Un énorme chapeau, des lunettes de soleil et une crème solaire 50. Après 5 longues années passées à me protéger du soleil, je peux enfin enfiler une veste et sortir. Vous ne pouvez pas comprendre le sentiment de liberté que j'ai ressenti aujourd'hui. Sortir sans porter le masque et sans le buste m'a remboursé de tous les sacrifices que j'ai faits dans ces années.LA VIE EST BELLE.Tête haute et cœur ouvert,Guerriers.Lots of loveV#lavieestbelle #positivevibes

Gepostet von Vilma Dule am Donnerstag, 14. Juni 2018

“Kur një person ka një kauzë, ajo jeton. Gjeni tuajën!”, ka shkruar Vilma në postimin e saj në Facebook, të cilën e ka shoqëruar me një foto të sajën.

When a person has a cause, he lives.Find yours.For today i am done 😉Goodnight Warriors 💪

Gepostet von Vilma Dule am Donnerstag, 21. Juni 2018

Ju mund të pëlqeni dhe këto