E trishtë, blogerja e njohur shqiptare humb të ëmën nga Covid: “Forcën time e futa në dhe sot”

Blogerja e njohur shqiptare, Linda Lido, ka dhënë lajmin e hidhur se mamaja e saj ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Nëpërmjet një fotoje që ka publikuar bashkë me të ëmën, Linda shkruan se ajo luftoi shumë me virusin e pabesë, por për fat të keq nuk ia doli.

“Ti luftove fort e embla ime per te mos u larguar nga kjo jete ,,ne luftuam bashke dhe une te premtova qe do ishim bashke deri ne fund
Me fal o ma qe nuk e mbajta fjalen por te lutem nese je duke me pare me jep bekimin tend dhe pak nga forca jote. Une kam pas frike nga vdekja por tani qe ti nuk je me asgje nuk me tremb sepse e di qe ti do me presesh me krahe hapur sic? beje gjithmone. Te gjithe me thone behu e forte por une forcen time e futa ne dhe sot, ti ishte forca ime, mbeshtetja ime me e madhe. Qofte mallkuar ky virus qe t’u rikthye dhe te largoj prej meje pergjithmone! Pusho ne paqe se luftove mjaftueshem! Linda jote nuk do qesh dot me kurre si ne kete foto prane teje”, ka shkruar Linda.

Ju mund të pëlqeni dhe këto