Shkoi me forcë me vajzën e tij për tre vite, babai habit me qëndrimin që mban në gjykatë/ Video

Ditën e sotme, Shkëlqim Isufi, babai i vajzës 18 vjeçare që akuzohet se ka abu.zuar me të për tre vite rresht, ka shkuar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Kurbin.

Kjo gjykatë ka vendosur masën “Arrest me burg” për 48 vjeçarin, i cili akuzohet për “Marrëdhënie se.ksuale me të mitur” dhe “marrëdhënie se.ksuale apo homose.ksuale me persona në gjini ose kujdestari”.

Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura për shkak se çështja është ende nën hetim. Por në këtë video të siguruar nga “Faxweb.al”, Isufi shihet i qetë në pritje të vendimit.

Në këtë seancë nuk ka qenë asnjë familjar i pranishëm. Kujtojmë se ditën e djeshme, nëna e vajzës bëri një deklaratë të papritur, duke kërkuar që vajzën ta mbanin, por t’i riktheheshin florinjtë.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto