Sherr mes 3 adoleshentëve, plagoset i riu

Policia e Lushnjes ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikiti mes tre adoleshentëve. Uniformat blu morën informacion se në fshatin Dushk kishte ndodhur një konflikt fizik mes tre adoleshentëve.

Menjëherë në vendngjarje ka shkuar policia dhe ka konstatuar se midis 16 vjeçarit me iniciale A.M., dhe shtetasve E.N., 14 vjeç dhe F.R., 14 vjeç, kishte ndodhur një konflikt për motive të dobëta.

Gjatë konfliktit shtetasit E.N dhe F.R në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin qëlluar me mjete të forta shtetasin A.M. Policia ka shoqëruar në komisariat 3 adoleshentët si dhe ushtroi kontroll në banesat e tyre.

Si rezultat i kontrollit, në banesën e 16-vjeçarit u gjet dhe u sekuestrua një armë zjarri automatik me një krehër dhe 9 fishekë. Në përfundim të veprimeve, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, arrestuan 16-vjeçarin banues në Lushnjë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto