Sëmundja e rëndë i mori jetën/ Ndërron jetë mjekja e njohur shqiptare, la pas dy vajza të mitura

Një ngjarje e trishtë është raportuar së fundmi. Doktoresha Albana Çela është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur.

Sipas shoqatës së Infermierevë të Shqipërisë, kirurgia nuk ka mundur të fitonte dot betejën me sëmundjen e rëndë. Ajo ka lënë pas dy vajza të mitura.

 “Lamtumire Albana Cela.  Nje grua e forte nje nene shembullore nje kirurge e zonja dhe nje pedagoge e dashur nga cdo studente. Lufta me semundjen te beri te mos shikosh shume gjera mbi toke por nuk te pengoj te lesh kujtime te bukura per te gjithe ne qe njohim.Nje humbje e madhe per studentet,koleget familjaret e mbi te gjithe per dy vajzat e vogla te mitura qe ishin forca jote me e madhe.Lamtumire”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë, të shumtë janë miqtë e dashamirësit që janë tronditur nga ky lajm i trishtë dhe ende nuk e besojnë dot që doktoreshë Albana Çela nuk jeton më.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto