Rama publikon fotot, ja si do transformohet vija e liqenit të Shkodrës

Ditën e sotme, kryeministri Rama ka bërë të ditur se ka nisur faza e parë e projektit për transformimin e liqenit të Shkodrës.

“SE SHPEJTI… Ja se si do të transformohet vija e liqenit të Shkodrës nga Shiroka, ku ka nisur faza e parë e këtij projekti, e deri në Zogaj😁 Pēr fazën e dytë dhe më të kushtueshmen e projektit, Qeveria Shqiptare ka siguruar një financim të Bankës Europiane për Rindërtim e Zhvillim dhe Komisionit Europian👍🇪🇺

#ShkodraqëDuam☀️
#ShqipëriaqëDuam🇦🇱”, shkruan Rama.

Ju mund të pëlqeni dhe këto