Vuçiç: “Shpresoj që BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë, nëse nuk ndodh…”

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka dhënë një deklaratë të papritur së fundmi. Ai është shprehur që shpreson që BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Por nëse kjo nuk ndodh as kësaj here, presidenti serb ka thënë se do të jetë faji i politikave të brendshme të Bashkimit Evropian.

 “Shpresoj që BE të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por edhe nëse kjo nuk ndodh, dua t’u them qytetarëve që nuk është faji i tyre pasi BE ka arsye të veta të brendshme”, tha Vuçiç.

Ju mund të pëlqeni dhe këto