Flower
Flower

Spiropali takohet me ministrin e Jashtëm rumun: “Mbështetje për çeljen e negociatave në BE”

Ditën e sotme, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ndodhet në një vizitë zyrtare në Bukuresht.

Prej andej, ajo është takuar me ministrin e Jashtëm të Rumanisë, Teodor Melescanu, me të cilin ka publikuar një foto të takimit në Facebook.

“Kënaqësi e veçantë të takoj në Bukuresht Ministrin e Jashtëm të Rumanisë z. Teodor Meleşcanu, i cili siguroi për mbështetjen e plotë të Presidencës Rumune të BE për çeljen e negociatave me Shqipërinë”, ka shkruar Spiropali.

Kënaqësi e veçantë të takoj në Bukuresht Ministrin e Jashtëm të Rumanisë, z. Teodor Meleşcanu, i cili siguroi për mbështetjen e plotë të Presidencës Rumune të BE për çeljen e negociatave me Shqipërinë🇦🇱🇷🇴

Gepostet von Elisa Spiropali am Dienstag, 16. April 2019

Ju mund të pëlqeni dhe këto