“Shqipëria në udhëkryq të rrezikshëm”, Bardhi: “Rama gati të sakrifikojë demokracinë për pushtet”

 

Gazmet Bardhi ka reaguar së fundmi me akuza të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, duke u shprehur se ai bashkë me bandat e kanë kthyer Shqipërinë në një na.rko.shtet në qendër të Evropës.

“Ai po provon çdo ditë për shkak të krimit të organizuar. Kryeministri ilegjitim i bandës së Avdylajve ka asgjësuar Gjykatën Kushtuese, Gjykatën e Lartë , Kryeprokurorine e Përgjithshëm. Ka marrë në kontroll organet e drejtësisë për t’i përdorur kundër zgjedhjeve. Gazeta ‘Bild’ provoi se Edi Rama po mban pushtet nga krimi i organizuar dhe bandave. Ai e shndërroi Shqipërinë në një narkoshtet në qendër të Europës.

Bashkë me një grup oligarkësh ku pasuritë dhe pushteti është në dorën e pak njerëzve. Është pakti i Edi Ramës me një grusht oligarkësh që kanë mbyllur bizneset. Për shkak të paktit të Edi Ramës me krimit Shqipëria ndodhet në një udhëkryq të rrezikshëm. Ne nuk pranojmë kurrë që Edi Rama të destabilizojë Shqipërinë dhe për të ruajtur me dhunë kriminalitetin e tij. Së bashku me Rininë që e duan Shqipërinë si gjithë Europa po krijojmë aleancën. Së bashku me Rininë do të mbrojmë parimet dhe vlerat themelore të demokracisë. Përmes reformave do t’i japim fund modelit autokritik të Edi Ramës. Boll më, me Shqipërinë që duan ata. Tani është koha për gjithë shqiptarët”, ka thënë Bardhi.

Ju mund të pëlqeni dhe këto