“Shembja brutale e Teatrit ka revoltuar edhe artistët në Evropë”, Meta publikon videon

Presidenti Ilir Meta ka vijuar me deklaratat e tij lidhur me shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Së fundmi, ai ka ndarë me ndjekësit këngën që një artist i huaj ka bërë për godinën e Teatrit Kombëtar, ku thekson revoltën e artistëve.

“Shembja brutale e Teatrit Kombëtar, ka indinjuar jo vetëm artistët në Shqipëri, por edhe në Europë, të cilët revoltën e tyre kundër dhunës dhe barbarisë ndaj trashëgimisë kulturore e historike të vendit tonë po e shprehin me art”, shkruan Meta.

Shembja brutale e Teatrit Kombëtar, ka indinjuar jo vetëm artistët në Shqipëri, por edhe në Europë, të cilët revoltën e…

Gepostet von Ilir Meta am Montag, 25. Mai 2020

Ju mund të pëlqeni dhe këto