Rama për Kryemadhin e Bashën: “Kanë vendosur të vr*sin veten”

Kryeministri Edi Rama është shprehur se opozita me daljen nga parlamenti ka vendosur që të vr*si veten politikisht.

Në fjalën e tij, Rama ka ironizuar thirrjet e Bashës që e ka etiketuar kreun e qeverisë si “Maduro i Ballkanit”, duke thënë se opozita e Maduros nuk është larguar nga parlamenti siç kanë bërë ata.

“Kanë mësuar Madurën tani, por opozita e Madurës prej vërteti, jo ajo imagjinare nuk është larguar nga parlamenti. Në Egjipt u bënë zgjedhje që u lajmëruan të mërkurën për të dielën, opozita atje u fut në zgjedhje. Këto lojëra të tyre nuk mund të imagjinohen sepse janë vetëvrasje. Ata kanë vendosur të vrasin veten politikisht. Doni që të iki qeveria, por kë doni ju kryeministër, por këto janë fantazira dhe nuk e kuptoj se si dalin edhe në filxhan”, us hpreh Rama.

Ju mund të pëlqeni dhe këto