Flower
Flower

Protesta e opozitës, reagon kryeministri Rama: “Pika që s’ju bie kur thonë plakat”

Protesta e opozitë së bashkuar ka zgjatur për rreth 5 orë sot, para se të përmbyllej tek selia blu në orën 15:00.

Pas kësaj proteste, kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një statusi në Twitter, duke thënë se opozita bën politikë duke sajuar kriza dhe sëmundje për kundërshtarin politik.

“Po boll o boll, boll se s’kam asgjë tjetër përveç larjes së jashtënxjerrjeve tuaja nēpër botë boll! Opozitë e katandisur në një tufë qorre që mësyn fizikisht rrugëve dhe bën politikë duke sajuar kriza për vendin e sëmundje për kundërshtarin! O pika që s’ju bie kur thonë plakat”,  shkruan Rama.

Ju mund të pëlqeni dhe këto