Pas vendimit të KQZ për zhvillimin e zgjedhjeve, Lulzim Basha bën lëvizjen e rradhës

Pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të zhvilluar zgjedhjet më 30 qershor, PD do të mbledhi kryesinë në orën 19:00.

Kryetari i PD, Lulzim Basha, do të takojë fillimisht aleatët në orën 18:00, në një takim ku do të diskutohet për vendimin e presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve.

Kujtojmë se ditën e sotme, në kryesinë e PS, u diskutua se të enjten do të mblidhen firmat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Ju mund të pëlqeni dhe këto