“Nuk ka forcë e xhelat të më kufizojë fjalën e lirë”, Berisha sfidon Ramën mbi paketën antishpifje

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, Sali Berisha ka folur edhe mbi paketën antishpifje të propozuar nga Edi Rama.

Gazetarja Eni Vasili e ka pyetur Berishën nëse ka frikë që pas deklaratave të bëra kundrejt kryeministrit Rama, përgjigja e Berishës ishte e befasishme. Ish-kryeministri tha se përkundrazi ai do i dyfishojë deklaratat dhe se “nuk ka ka forcë dhe xhelat të fjalës së lirë të më kufizojë mua fjalën e lirë”. 

Eni Vasili: Keni frikë se do përfundoni në gjykatë pas deklaratave tuaja?

Berisha: Do i dyfishoj deklaratat dhe nuk ka forcë dhe xhelat të fjalës së lirë të më kufizojë mua fjalën e lirë.

Burimi: Hapur.al

Ju mund të pëlqeni dhe këto