Maxhoranca bëhet gati për ta shkarkuar, Presidenti Meta ndërmerr veprimin e rradhës

Ditën e sotme, Presidenca ka bërë të ditur nëpërmjet një njoftimi zyrtar se Presidenti Ilir Meta do të dali në një konferencë për shtyp.

Nuk dihet ende se cili do të jetë veprimi i Metës, në një kohë kur maxhoranca dje njoftoi se ka nisur hapat për shkarkimin e tij.

 “Të nderuar kolegë!
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit.
Ftohet media të jetë e pranishme, edhe me transmetim LIVE!
Ju falëminderit për bashkëpunimin!”, njofton Presidenca.

Ju mund të pëlqeni dhe këto