Letra e Ramës ndaj demokratëve, reagon Alibeaj: “Mendon se do ta gjunjëzojë popullin me shan.tazh”

Pas letrës publike që kryeministri Edi Rama i dërgoi sot demokratëve, ka reaguar ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Alibeaj shprehet se po priste që Rama të reagonte për megaaferën e rrugës Milot-Balldren, rikthimin e vizave nga Holanda apo për akuzat e blerjeve të votave.

Edi Rama mendon se do të gjunjëzojë popullin me presion me shantazh me kërcënim e nga ana tjetër të vazhdojë ta vjedhë e varfërojë. Kjo kohë ka mbaruar. Populli është në këmbë, kundër pushtetit të ardhur nga krimi e nga vota e blera për të vjedhur e grabitur Shqipërinë”, shkruan Alibeaj.

Ju mund të pëlqeni dhe këto