Kuvendi miraton rezolutën për të, Presidenti Meta vendos datën e re të zgjedhjeve

Ndërkohë që në Kuvend është miratuar rezoluta për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, ky i fundit do të takohet sot me Shpëtim Idrizin.

Ky takim do të zhvillohet në orën 19:00, ku pritet që të dekretohet data e re e zgjedhjeve nga Presidenti.

Ky i fundit ka zhvilluar ditën e sotme një radhë takimesh me krerët e partive të vogla, ku së fundmi u takua dhe me Koço Kokëdhimën.

Ju mund të pëlqeni dhe këto