Jozefina Topalli prezanton kandidatët për deputetë për Tiranën: Janë deputetët që kemi ëndërruar

Jozefina Topalli, kryetarja e Partisë Lëvizja për Ndryshime, po prezanton sot kandidatët për deputetë që do të kërkojnë votën e qytetarëve më 25 Prill.

Shumica e emrave të zgjedhur nga Topalli për Tiranën vijnë nga karriera akademike dhe janë profesorë në fusha të ndryshme. Sipas Topallit, ata janë deputetët që shqiptarët kanë ëndërruar. “Ato janë modeli i deputetit që kemi ëndërruar të kemi në Parlament. Ata janë të pakorruptuar”, u shpreh Topalli dhe tha emrat e kandiadatëve.

E para është profesoresha e Matematikës Elida Hoxha, më pas pedagogu Robert Çitozi, profesor Lorenc Radovani, mësuesja Meri Lalaj, doktoresha e shkencave ekonomike Stela Jakova, profesor Arben Basha, themelues i PD, etj.

11 kandidatët e parë të Lëvizjes për Ndryshim, për Tiranën:

1- Elida Hoxha

2- Robert Çitozi

3- Lorenc Radovani

4- Meri Lalaj

5- Stela Jakova

6- Arben Basha

7- Lek Negri

8- Franceska Memia

9- Jonuz Osman Agaj

10- Polikron Polluçi

11- Daniela Kavaja

Ju mund të pëlqeni dhe këto