Flower
Flower

“Goditet tjetër mjeke”, Sali Berisha i bën thirrje doktorëve të bashkohen me protestën

Pak më parë, Sali Berisha ka publikuar një tjetër rast sot në Lezhë, ku një mjeke u dhunua në krye të detyrës.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Berisha ka denoncuar dhunën ndaj tyre dhe i ka ftuar mjekët që t’i bashkohen sot protestës së opozitës.

Statusi i Berishës:

Goditja kriminale e radhes ndaj mjekeve!

Ne urgjencen e Lezhes goditet mjekja ne detyre

Te dashur miq, sot ndodhi goditja e radhes e bluzave te bardha ne detyre. Ne urgjencen e Lezhes eshte goditur ne detyre mjekja J.P.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt kriminal dhe shpreh mbeshtetjen dhe solidaritetin me te plote mjekes J.P dhe te gjithe mjekve, infermiereve dhe sanitareve te vendit, qe ne permbushje te misionit te tyre fisnik agresohen dhe sulmohen rendome nga individe deliknkuent dhe te papergjegjshem.

Por sot perseri iu bej thirrje bluzave te bardha te ngrene fuqishem te bashkuar zerin e tyre te protestes me greva kombetare ndaj ketyre akteve te shemtuara e te shpeshta kunder tyre.

Iu bej thirrje sot me shume se kurre te dalin ne krye te mbeshtetjes te protestave te fuqishme, te popullit opozitar per te shporrur nje minute e me pare regjimin e gangesterve, banditeve, krimineleve, regjimin e kakistokracise

Ju mund të pëlqeni dhe këto