Gjykata pranon ankimimin e Tahirit, ish ministri i lumtur: Maratona shkon drejt fundit

Ditën e sotme, është zhvilluar në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca plenare kundrejt ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Në këtë seancë është diskutuar ankimimi që Tahiri bëri mbi shtyrjen e hetimeve ndaj tij dhe sot, është marrë vendimi se kërkesa e tij është pranuar.

Tahiri ka dalë i lumtur nga gjykata, ku është shprehur se maratonës së hetimeve po i vjen fundi dhe se prokurorët do të kenë kohë deri më 10 mars që të mbyllin hetimet.

Ju mund të pëlqeni dhe këto