Foto/ Erion Braçe i drejtohet Bashës: “Tirana plot me turistë, s’ka nevojë për ty”

Zv. Kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas lajmit se opozita e bashkuar do të bëjë protestën e rradhës më 11 maj.

Nëpërmjet një fotoje të publikuar në Instagram ku duken një numër turistësh në kryeqytet, Braçe thotë se Tirana nuk ka më vend për kryedemokratin.

Statusi i Braçes:

Do dhunosh serish ti or qyq?!
Nuk ka vend!
#TIRANAESHTEPLOT!
#NUK KA VEND PER TY!

Shihe!
Ne nje minute te vetme, #SOT,
tamam ne Bulevard,
mes selise se Qeverise e Kuvendit,
jane tre grupe te medha turistesh!

#LERETIRANENTEJETOJE!
Boll e sulmove!
Boll i demtove njerezit!
Boll e sulmove ekonomine e tyre!

Ti i ke bere parate e tua,
hem si hollandez e hem si pushtetar!
Abuzove sa deshe, u pasurove,
u hetove,
bere cmos dhe gjykimin ndalove!
Kete Sistem kemi!

Tani boll kunder njerezve te zakonshem,
ekonomise se tyre, thjesht,
sepse ke tmerr nga renia e Sistemit!

Mos ju prek ekonomine or qyq!
Tutori yt e beri dhe u pervelua!
Zini mend nje here te vetme!

Ju mund të pëlqeni dhe këto