Flower
Flower

Festohet Dita e Verës, kryeministri Rama nga Elbasani:”Gëzuar, Luli e feston në 16 e Lali në 17”

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama dhe një pjesë e PS, kanë qenë në Elbasan për Ditën e Verës, ku edhe do të zhvillojë një takim me kryetarin e bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdinin.

Teksa ishte në shesh në këë festë, kryeministri Rama nuk ka kursyer batutat, duke thënë se Lulzim Basha e feston më 16 mars, ndërsa Erion Veliaj më 17 mars, pas shtyrjes së festimeve.

“Gëzuar ditën e Verës! Këtë vit është e veçantë se Lala e feston në 14, Luli e feston në 16, ndërsa lali e feston në datën 17”, u shpreh Rama para gazetarëve.

Ju mund të pëlqeni dhe këto