Denoncuesi tek Berisha zbulon me emra makinat e kujt nuk po preken nga OFL: “Po përgatiten fidanishtet e kan*bis.it”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar pak më parë denoncimin e një qytetari dixhital, që shkruan se kontigjenti kriminal në Fushë-Krujë ka nisur punën për përgatitjen e fidanishteve të kanabisit.

Në mesazhin e denoncuesit thuhet se OFL po merret me makinat e zhdoganuara dhe me letra të rregullta, por të tjerat nuk po preken nga Policia.

Ato i përkasin: Betim Rryci, Ilir Bushit, Ilirjan Sala, Fatmir Dryma, Rexhep dhe Ramazan Rraja, Emond Kadiu, Pëllumb Stafuka dhe Bilbil Maja nuk preken nga ‘blutë’ e OFL-së.

Denoncimi tek Berisha:

Denoncon operacionin forca e krimit te KÇK per mbrojtjen e krimineleve e trafikanteve te droges!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

prsh z Berisha ju lutem denoncojeni kete problem. Sot rastesisht nje inspektor krimesh ne f kruje qe per arsye sigurie sdua tia them emrin me tha. OFL ngjan si nje strukrure kriminale ose bande qe ka mbeshtetje vetem kryeministrin dhe opsionin e tij qe tejkalon cdo institucion tjeter. prsh tha ai OFL ka amistuar te gjithe kontigjentin kriminal te grupeve qe financuan dhe tregetuan mbjelljen e hashashit ne rrethin ose ne territorin e bashkise kruje nga viti 2013 e deri ne 2019 se tani po pergatiten fidanishtet. OFL po merret me makinat e zhdoganuara te regjistruara e me dokumente te rregullta kurse makinat e policit Betim rryci . ilir bushit .ilirjan sales. fatmir durmes .rexhep rrajes ramazan reajes edmond kadiu pellumb stafukes . bilbil maja.et nuk preken nga policia dhe hetimet gjithmon kane deshtuar. OFL po amiston fajdexhijt qe prodhojn krim.

Denoncon operacionin forca e krimit te KÇK per mbrojtjen e krimineleve e trafikanteve te droges!Lexoni mesazhin e…

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 12. Februar 2020

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto