Denoncimi: “Ish deputeti Ndoka mbush me lëndë ilegale makinën e anëtarit të këshillit bashkiak”

Pak më parë, ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ish deputetin Arben Ndoka se ai ka mbushur me drogë makinën e një punonjësi të OSHEE.

Sipas qytetarit dixhital që ka dërguar mesazhin, ky punonjës është anëtar i këshillit në bashkinë e këtij qyteti. Më tej shkruhet se personi i quajtur Vini s’ka as diplomë të shkollës së mesme, por punon në shtet.

Denoncimi tek Berisha:

Akuzon Pjerin Ndreun, Arben Ndoken, gjeneral Hashashin per plantacionet e droges ne malin e Troshanit. sb

Mrm z Berisha asht shum e vertet se ne makin e Troshanit asht i mushur me hashash nga
Njerzit e Ish deputetit Arben Ndoka
E djali qe e kan mbjedh sot asht ne kshill bashkiak lezh bashk me Pierin Ndreun
Ai asht ish drejtiri i OSHE Vincens Tuku i quajtur (Vini)
O cili te siguroj qe edhe diplom e mesme Nuk e ka
Por ai punon per Pjerin Ndreun Edhe asht i pa prekur nga askush
Ai ka edhe baban e vet kryolak fshati edhe polici zones asht ne dieni por heshtin te gjith
Edhe ministrit aktual i kam cuar nje sms ne rrjetet sociale te cilin do ta dregoj tani si ka mindesi qe nje bandit votash te jet i pa prekur
Te siguroj qe super restornatit te quajtur Hani Leks Ku ai ka ber nje stall ne ate zon ai ka mbjedhur mir bim
Tani di te dregoj edhe ca i kam shkruajtut ministrit edhe asnje mas Nuk ka marr turp te ken…

Ju mund të pëlqeni dhe këto