Berisha publikon mesazhet e fshehta mes Ramës dhe Vuçiç: “Po i lutet serbit që të…”

Pak më parë, ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë. Ai ka publikuar disa mesazhe, ku thotë se shfaqet një bisedë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit serb Aleksander Vuçiç.

Në këto mesazhe, thotë Berisha, Rama i lutet Vuçiç që t’i mundësojë një takim me Macron. Sipas Berishës pritet që takimi të mbahet i fshehtë.

“Zografi bis i lutet Vuçiç ti rregullojë një takim të fshehtë në Beograd me Presidentin e Frances Macron, i cili viziton këto dite Serbinë.”, shprehet Berisha.

Ju mund të pëlqeni dhe këto