Berisha – Lleshajt: “Pranoi vjedhjen elektorale nga Edvin Kristaqi!”

Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj se paratë e grabitura në Rinas mund të jenë djegur, ka ardhur reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Berisha shkruan se me këtë që ta Lleshaj, ka pranuar vjedhjen shtetërore elektorale.

Postimi i Berishës

Parate e grabitjes se shekullit u gjeten!

Pranohet vjedhje shteterore elektorale nga Edvin Kristaq Hajni!

Miq, mbreme nepermjet Vasal Kimikut, Edvini beri deklaraten qe nuk ja rrokte kujt mendja njeriu ne bote. Ai tha se parate jane djegur, me fjale te tjetra:
– i grabitem per t’u ngrohur dhe,
– nuk i morem per te blere vota..! sb

Ju mund të pëlqeni dhe këto