Artikulli për lobimin e PD në SHBA tek “Mother Jones”, Vasili: “Na meku gazit”

Pas lajmit që publikoi revista “Mother Jones” mbi lobimin e PD-së në SHBa, ka ardhur reagimi i ish deputetit të LSI-së, Petrit Vasilit.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Vasili thotë se gazeta amerikane ka krijuar një dëngël komike, të cilës të gjithë i kthyen menderen.

Statusi i Vasilit:

“Mother Jones i meku gazit te gjithe.

Ngushellime popullore per Mother Jones per deshtimin e saj qesharak dhe liliput, ne objektivin madheshtor per te bere hatanë ne situaten politike.

Te gjithe u dhj…. gazit me Mother Jones dhe me korespondentet politike te prokurorise politike,qe prodhuan thjesht nje dëngël komike te ciles te gjithe i kthyen menderen.

Ishallah i kane marate parate paradhenie nga ER tv se ndryshe gishtin do marrin,pas ketij deshtimi qesharak

Ju mund të pëlqeni dhe këto