Nuk u helmuan nga gazi? Mjeku zbulon shkaqet që sollën vde.kjen e nënës dhe dy fëmijëve në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Bulqizë, ku një nënë dhe dy fëmijët e saj të mitur vdiqën në banesën e tyre.

Në media u raportua se shkak i vdekjes ishte bërë helmimi nga gazi. Mirëpo, mjeku i zonës ka zbuluar disa detaje të reja pak më parë.

Sipas tij, bombola e gazit ishte jashtë banesës dhe po dyshohet se shkak i helmimit mund të jetë bërë ushqimi.

“Bombola e gazit ka qenë jashtë banesës, dritaret e banesës kanë qenë të hapur. Dyshohet se personat janë helmuar nga ushqimi. Do të kryhen hetime më të thelluara për ngjarjen”, ka thënë mjeku.

Ju mund të pëlqeni dhe këto