“Nata e hotelit të Gjonajt kushton sa 1 km asfalt”, Rama revoltohet me qytetarët: “Hyre në kazan?”

Së fundmi, ministrja Etilda Gjonaj ka qenë në vëmendje të mediave. Në disa fatura që u publikuan nga hotelet ku qëndronte Gjonaj përgjatë vitit 2018, u pa se ministrja kishte harxhuar 700 euro nata për t’u akomoduar në vendet më luksoze.

Mbi këto lajme, në qytetar i ka replikuar Ramës në rrjetet sociale, duke i kërkuar që ta shkarkojë ministren.

 Edi Rama kur do ta shkarkosh nga detyra Etilda Gjonajn? po e shkarkove kët do te shtrosh edhe shumë rrugë të tjera. Sepse nje natë e saj nē hotel popullit i kushtojka 1 km asfalt. Bonu burr njëher e mire qoje ne shtëpi”, i ka thënë komentuesi Ramës.

Nga e nxorre kete kilometrin e hotelit apo ke hyre ne ndonje kazan?”, ia ka kthyer kryeministri.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto