Moti për ditën e sotme, e shtunë 12 Maj 2018

Sot (e shtunë dt.12) priten reshje të dobëta në të gjithë territorin, por ato priten të jenë lokalisht  mesatare në qarqet Fier, Berat, Vlorë dhe Gjirokastër.

TEMPERATURAT

Sipas IGJEUM: Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

  • Në bregdet: 16 / 26 °C;
  • Në vendet e ulëta: 14 / 28 °C;
  • Në vendet malore: 9 / 22 °C.

ERA

Sot, era (e shtunë dt.12) pritet të fryjë e lehtë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto