Me maskë oksigjeni në fytyrë, operohet ish deputeti Eduard Ndocaj, ja gjendja e tij

Ish deputeti, Eduard Ndocaj, është operuar në Itali, në spitalin “Morciano di Romagna”.

Lajmin e ka bërë të ditur gruaja e tij, e cila shprehet se operacioni doli me sukses dhe i shpreh dashurinë bashkëshortit.

“Fatmirësisht çdo gjë shkoi mirë. Ti je forca ime, të dua. Nje falenderim te veçantë per doktorin shqiptar qe mori pjesë ne operacionin e bashkëshortit tim ketu ne Morciano di Romagna. Po e them me keqardhje per vendin tim, si nuk ju jepet mundesia dhe kushtet doktorarave qe te zotrojnë punen e tyre ne vendlindje. Janë aq te zotë mjeket tanë neper botë se i jepet mundesia te zoteroje punen dhe te vlersohen. Se per mjekësi, Shqiperia ja kalon Afrikes, Zot ndimoji shqipetaret kudo që ndodhen”, shprehet ajo në rrjetin social Facebook.

Ju mund të pëlqeni dhe këto