Lista/ Zbardhen emrat e kandidatëve të PS për bashkitë në vend

Prej orës 09:00 është mbajtur mbledhja e kryesisë së PS, e cila ka përfunduar pak më parë dhe në të janë vendosur emrat e kandidatëve për kryetarë bashkie në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

ELBASAN

1.Elbasan Gledian Llatja
2.Belsh Arif Tafani
3.CërrikAndi Salla
4.GramshKlodian Taçe
5.LibrazhdKastriot Gurra
6.PeqinSaimir Hasalla?
7.PërrenjasNuri Belba

FIER
1.Fier Armando Subashi
2.Lushnjë  Fatos Tushe?
3.Divjakë Fredi Kokoneshi
4.Patos Rajmonda Balilaj
5.Mallakastër Qerim Ismaili
6.Roskovec Majlinda Bufi

GJIROKASTËR

1.Gjirokastër Flamur Golemi
2.Tepelenë Tërmet Peçi
3.Këlcyrë Klemend Ndoni
4.Libohovë Luiza Mandi?
5.Memaliaj E papërcaktuar
6.Përmet Alma Hoxha
7.Dropull Dhimitër Tola

SHKODËR

1.Shkodër Valdrin Pjetri
2.Fushë-Arrëz Fran Tuçi
3.Malësi e Madhe Tonin Marinaj
4.Pukë Gjon Gjoni
5.Vau i Dejës Mark Babani

DURRËS

1.Durrës  Valbona Sako
2.Krujë  Artur Bushi
3.Shijak Elton Arbana

LEZHË

1.Lezhë Pjerin Ndreu
2.Kurbin Majlinda Cara
3.Mirditë Ndrec Deda

BERAT

1.Berat Ervin Demo
2.Kuçovë Sybi Shehu
3.Poliçan Adriatik Zotkaj?
4.Skrapar Adriatik Mema
5.Ura Vajgurore Juliana  Memaj

TIRANË

1.Tiranë Erjon Veliaj
2.Vorë Agim Kajmaku
3.Kamëz  Rakip Suli
4.Kavajë Arben Rugia
5.Rrogozhinë Shpati Kolgega

KORCË

1.Korçë Sotiraq Filo
2.Devoll E papërcaktuar
3.Kolonjë Erjon Isai
4.Maliq Gëzim Topçiu
5.Pogradec Ilir Xhakolli
6.Pustec?

KUKËS

1.Has Adem Lala?
2.Kukës Safet Gjici
3.Tropojë Rexhë Biberaj

DIBËR

1.Bulqizë Lefter Alla
2.Dibër Dionis Imeraj
3.Klosllmi Hoxha
4.Matagron Malaj

VLORË

1.Vlorë Dritan Leli
2.Konispol Shuaip Beqiri
3. Sarandë Ardian Gurma
4. Selenicë?
5. Delvinë  Majlinda Qilimi
6. Himarë  Jorgo Goro
7. Finiq Kristo Kiço

 

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto