Kush është 65 vjeçari që u plagos sot në Shkodër, zbardhen detajet e para nga ngjarja

Një burrë 65 vjeç u plagos ditën e sotme në Shkodër, në qendër të Bushatit. Mësohet se i plagosuri është Palok Dodaj, që njihet ndryshe me emrin Lin.

Mendohet se se i plagosuri mund të ketë qenë duke pastruar ar.mën dhe në ato momente ka gjuajtur veten padashje.

Bushat/ Shkodër
Informacion paraprak

Më datë 21.08.2019, rreth orës 13.10, në oborrin e banesës dyshohet se është vetëplagosur me armë zjarri shtetasi P.D., rreth 70 vjeç, i cili është transportuar në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje, grupi hetimor ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit, me të cilën dyshohet se është vetëplagosur shteasi P.D. dhe vijon punën nën drejtimin e Prokurorit për sqarimin e plotë të rrethaneve të ngjarjes.

Ju mund të pëlqeni dhe këto