Humb jetën gruaja, shënohet viktima e 32 nga koronavirusi në vend

Ka ndërruar jetë një grua 64 vjeçare tek spitali Infektiv si pasojë e koronavirusit, duke u bërë viktima e 32-të nga Covid-19. Mësohet se ajo ishte e shtruar prej tre javësh në spital dhe ishte në gjendje të rëndë.

Njoftimi:

Ministria e Shëndetësisë/ Ndërron jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja, vuante nga limfoma e trurit

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë.

64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

64-vjeçarja është viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Ju mund të pëlqeni dhe këto