Flower
Flower

Foto/ E kapi shokun me gruan dhe e vrau, gjykata dënon shqiptarin me 16 vite burg

Kujtim Beli është shtetasi shqiptar i dënuar në Itali me 16 vite burg për vrasje.

Gjykata e ka dënuar me burg për vrasjen e një tjetër shqiptari,  Demir Hyseni.

Ngjarja ka ndodhur në Terni në 18 korrik 2017.

Beli ka qëlluar shoku e tij pasi e kapi atë në banesë me bashkëshorten e tij.

Gjithashtu Gjykata urdhëroi po ashtu dëbimin e tij për në Shqipëri, si dhe një gjobë prej 100 mijë euro për secilin, gruan dhe 3 fëmijët e viktimës.

NGJARJA

Beli ka pranuar krimin ka sqaruar arsyet, në bazë të së cilave prokuroria zyrtarizoi edhe urdhrin e arrestit “Krim pasionant për motive të dobëta”.
Një ditë para vrasjes e kishte telefonuar viktimën duke e informuar se ndodhej në Itali dhe se kërkonte ta ndihmonte me një vend pune. Pikërisht me anë të kësaj bisede telefonike, policia italiane ka mundur të gjejë gjurmët e lëvizjes së vrasësit, i cili u arrestua 12 orë pas krimit në afërsi të portit të Barit ndërsa po tentonte të largohej drejt Shqipërisë
Sipas hetimeve takimi mes Belit dhe Hysenit ka nisur me një grindje të ashpër me fjalë e më pas ka kulmuar me disa të shtëna pistolete./zoneelire.al

Ju mund të pëlqeni dhe këto