“Flota e autoambulancave gati”, kryeministri zbulon ndihmat që do vijnë nga Turqia

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar pak më parë ndihmat që kanë ardhur nga Turqia pas kërkesës për ndihmë nga qeveria shqiptare.

Rama ka publikuar në Facebook disa foto të asaj që ai e ka quajtur flota e ambulancave, që do të nisen drejt Shqipërisë shumë shpejt.

“🔴 FLOTA E RE E AUTOAMBULANCAVE TË EMERGJENCAVE CIVILE GATI PËR T’U NISUR NGA TURQIA🇹🇷DREJT🇦🇱SHQIPËRISË

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤️”, ka shkruar Rama.

🔴 FLOTA E RE E AUTOAMBULANCAVE TË EMERGJENCAVE CIVILE GATI PËR T'U NISUR NGA TURQIA🇹🇷DREJT🇦🇱SHQIPËRISË#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤️

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 26. März 2020

Ju mund të pëlqeni dhe këto