Rritet vlera e euros kundrejt dollarit, ja me sa këmbehet

Monedha e përbashkët, euro, fitoi pikë mëngjesin e kësaj të marte kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1086 euro për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan shënoi ndryshime shumë të vogla kundrejt jenit, duke u këmbyer me 106.580 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi mëngjesin e kësaj të marte më 0.3 për qind.

Franga zviceriane u këmbye me 0.9812 dollarë amerikanë, pranë nivelit të saj më të ulët në më shumë se dy javët e fundit.

Yuan-i kinez ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0661 yuan për dollarë amerikanë.

Dollari australian u rrit me 0.15 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6776 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Burimi: Monitor.al

Ju mund të pëlqeni dhe këto