“Ejani profesor bashkohuni me ne”, studentët i bëjnë thirrje pedagogut, reagimi i tij është epik/ Video

Një moment pikant po qarkullon në media, ku studentët e Universitetit Bujqësor kanë marrë pjesë në protestën kundra tarifave të larta.

Një grup të rinjsh, teksa janë nisur drejt godinës së ministrisë së Arsimit dhe mbajnë në duar pankarta me thënie të ndryshme, i kanë bërë thirrje një pedagogu që po zhvillon mësim në një sallë të universitetit të bashkohet me ta në protestë.

“Eja profesor, bashkohu me ne”, i drejtohen nga dritarja studentët, por shikoni si reagon profesori nga klasa e mësimit.

Studentet e universitetit Bujqesor thirrje profesorit: Bashkohu me ne!

Gepostet von Ora News am Donnerstag, 6. Dezember 2018

Ju mund të pëlqeni dhe këto