Edi Rama lë pusullë me shkrim dore për dibranët, shikoni çfarë ju shkruan

“Rruga e Arbrit do të bëhet” është një refren i njohur që shqiptarët e sidomos dibranët e kanë dëgjuar vit pas viti. Por duket se kësaj radhe Edi Rama e ka seriozisht premtimin. Përmes një letre me shkrim dore që ka postuar në facebook ai thotë se të dielën inauguron fillimin e punimeve. Po kështu ai u ka bërë thirrje dibranëve e sidomos atyre që e kanë telendisur të marrin pjesë në ceremoni.

Ju mund të pëlqeni dhe këto