Dje.gia e “BMW” në Pogradec, policia zbulon gjithë ngjarjen

Dy ditë më parë, në zonën industriale të Pogradecit u dogj një automjet i tipit “BMW x6”. Pas dy ditësh nga kjo ngjarje, policia ka zbardhur situatën. Mësohet se një shtetas 33 vjeçar është kapur në flagrancë.

Shtetasi me inicialet M.T, dyshohet si autori i dyshuar i kësaj ngjarje. Mendohet se ai i ka vendosur zja.rrin mjetit të shtetasit J.M, 46 vjeç, për motive ende të paqarta.

Foto ilustruese

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Ju mund të pëlqeni dhe këto