Gjirokastër, shpërthen bombola e gazit

Një bombol gazi ka shpërthyer në lagjen “18 Tetori” të Gjirokastrës.

Nga informacionet e para të mbërritura mësohet se shpërthimi ka shkaktuar zjarr dhe forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje.

Nuk dihen dëmet që janë shkaktuar dhe nëse ka të lënduar nga shpërthimi që u raportua rreth orës 13:55 minuta.

Ju mund të pëlqeni dhe këto