E dhimbshme/ E reja shtatzanë humb jetën nga Covid në Elbasan, mjekët i hoqën fëmijën ta shpëtonin

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur pak më parë në Elbasan, ku një vajzë 30 vjeçe, shtatzanë, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

E reja ishte në gjendje të rëndë dhe për këtë shkak asaj iu bë një ndërhyrje që ta sillte fëmijën e saj në jetë.

Për fat të keq, 30 vjeçarja që ndodhej në muajin e shtatë të shtatzanisë, nuk ka mbijetuar. Ndërkohë, foshnja e saj gëzon shëndet të plotë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto