“Do ta mbyllësh kur flas unë”, kryeministri Rama debaton me gazetaren gjatë emisionit

Kryeministri Edi Rama ka qenë mbrëmjen e kaluar i ftuar në emisionin “Opinion”, ku ka debatuar me gazetaren Klodiana Lala. Shkak është bërë kërkesa e ‘llogarisë’ që Lala i ka kërkuar Ramës për foton me biznesmenin Ardian Çapja.

Rama: Qenke komplet tap topi.

Fevziu: O Klodi mos i jep tani opinion se të mban deri nesër

Rama: E para punës zonjë mësohu njëherë meqë je e fushës dhe meqë pretendon që flet për kushtetutën dhe ligjet, kur më drejtohesh mua…

Lala: Nuk pretendoj zoti Kryeministër, kam shkollimin përkatës

Rama: E di sa kam parë unë me shkollë. Vajta një ditë në një restorant dhe më erdhi një kamarier…

Lala: Kjo është strategji, po na jep një përgjigje

Rama: Po ça strategjie, më lër të flas

Edi Rama: Ti do ta mbyllësh gojën kur të flas unë

Fevziu: O Klodi mos i ndërhy se merret me ty dhe iku koha

Rama – Lalës: Ke 10 minuta që flet përçart… Do ta mbyllësh gojën kur flas unë. Kur ti flet, unë e mbyll gojën, por deri në një pikë se ti paske problem me frenat.

Ju mund të pëlqeni dhe këto