Denoncimi tek Berisha: “67 vjeçarja dhe tre mësues rëndë pas vaksinës anti-Covid”

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë. Përmes një postimi në Facebook, ai shkruan se një 67 vjeçare dhe tre mësues kanë përfunduar rëndë në spital pas vaksinimit kundër koronavirusit.

Postimi i plotë i Berishës:

Nderlikime te renda nga vaksina! Ato fshihen me urdher te xhahilit te Surrelit. Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital. sb

Pershendetje Dok.Berisha ! Dje ka ardhur me helikopter nga Lura ne Urgjencen e QSU Tirane nje grua rreth 67 vjeç me emer Xhevahire Vladi me Tromboze si rezultat i vaksines Kineze te marre para 2 ditesh ne Qendren Shendetesore Lure. Te lutem dok.me ruani anonimatin.

Doktor te uroj shendet dhe cdo te mire! Rastesisht isha te Ambulanca e Laprakes Doktor erdhen tre mesues ne gjendje shume te rende nga vaksinat e edvinit ,i futen direkt ne oksigjen !!!Me shume respekt.

Ju mund të pëlqeni dhe këto