Denoncimi: “Djali i deputetit kërcënon banorët, po ndërton në tarracën e pallatit pa leje”

Së fundmi, ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të një qytetari dixhital në Facebook, ku shkruan se djali i një deputeti po bën një ndërtim të paligjshëm.

Qytetari shkruan se djali i deputetit Robert Bitri është duke ndërtuar në tarracën e një pallati në rrugën Ali Visha, ndërsa ka kërcënuar banorët që e denoncuan.

Denoncohet Narko deputeti i Edvin Mafise me te birin per ndertimin e rrezikshem, kercenimin me jete te banoreve qe…

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 12. Oktober 2019

Reagimi i Berishës:

Denoncohet Narko deputeti i Edvin Mafise me te birin per ndertimin e rrezikshem, kercenimin me jete te banoreve qe guxojne te ankohen.

Ndaj te gjitha ketyre narkopolicia hesht. Per narkozyrtaret ligji nuk ekziston.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor. Ne jemi banor te pallatit ne rrugen Ali Visha. Ky pallat eshte ne Kryeqezim mjaft te frekuentuar. Pallati eshte ndertuar ne token e familjes autoktone tiranse Beja nga deputeti Robert Bitri. Sapo zoteria u be deputet ja kaloj firmen te birit. Ne si komshi jemi habitur qe ky zotri ka uzurpuar pa leje duke ndertuar ne te gjithe pjesen e taraces. Nje nga pronaret e ka denoncuar zoterine ne polici sepse ai e ka kercenuar ne tel me fjalet mw te ndyra dhe deri ne kercenim per jeten e tij dhe te familjes por policia e sander kimikut nuk mundet ta preki se eshte djali i deputetit. Asnje inspektor bashkie apo policie nuk i shikon punimet qe zhivillohen ne 1 kryqezim qe njihet si ish vajguri dhe kalojne mijra njerez ne dite

Ju mund të pëlqeni dhe këto