Çmendet moti, vjen i ftohti i acartë sërish në vend

Ditën e sotme, temperaturat përgjatë vendin do të ulen ndjeshëm, ku “Meteoalb” parashikon një rënie prej të paktën 4 gradë.

Po ashtu, raportohet  se vransirat do të jenë të pranishme në pjesën më të madhe të vendit. Në zona malore pritet që temperaturat të ulen deri në -5°C.

Temperatura të ulta do të shënohen edhe gjatë ditës së nesërme.

Ju mund të pëlqeni dhe këto